Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Yeni Ürünler

847,46 TL + KDV
KDV Dahil 1.000,00 TL
500,00 TL + KDV
KDV Dahil 590,00 TL
1.355,93 TL + KDV
KDV Dahil 1.600,00 TL
Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
  • Sayfa :
  • 1
500,00 TL + KDV
KDV Dahil 590,00 TL
1.355,93 TL + KDV
KDV Dahil 1.600,00 TL
1.059,32 TL + KDV
KDV Dahil 1.250,00 TL
847,46 TL + KDV
KDV Dahil 1.000,00 TL
Bu kategoride toplam 5 ürün listeleniyor.
  • Sayfa :
  • 1

Günümüz iş dünyasında en sık kullanan ekipmanlardan birisi barkod okuyucudur. Düz siyah çizgiler ve aralarındaki beyaz boşluklardan oluşan barkodlardaki veriyi analiz eden bu cihazların, birçok kullanım alanı bulunur. Barkod okuyucular, genel olarak ürün takibi amacıyla kullanılsalar da sağlıktan taşımacılığa, personel takibinden güvenlik hizmetlerine kadar birçok alanda kullanılabilirler.


Barkod Okuyucu Fiyatları
 

Bir barkod okuyucunun fiyatını belirleyen birçok etmen bulunur. Bu etmenlerin en önemli olanlarından bir tanesi, ürünün tarama menzili; diğer bir ifadeyle ürünün tarama mesafesidir. 500 milimetreye kadar çıkabilen bu mesafe; barkod okuyucunun, okuma yapabileceği en uzak aralığı ifade eder. Tarama menzili arttıkça barkod okuyucunun fiyatı da paralel olarak artar.

Tarama genişliği de fiyatı etkileyen bir faktördür. Tarama genişliği yüksek bir model tercih etmeniz durumunda, büyük kutular üzerindeki barkodları daha kolay okuyabilirsiniz. Yüksek Tarama genişliği olan ürünlerde, cihazı doğrudan barkodun karşısında tutmanıza gerek kalmaz ve yakınlarında tutsanız dahi okuma gerçekleşir.

Barkod okuyucular, okudukları veriyi bluetooth aracılığıyla yakınlardaki bir bilgisayara aktarırlar. Ürün özelliklerinde yer alan haberleşme mesafesi de ürün ve bilgisayar arasındaki veri alışverişinin yapılabileceği en uzun aralığı ifade eder. Haberleşme mesafesi arttıkça fiyat da artacaktır ancak özellikle çalışma alanı geniş olan iş yerlerinde, yüksek haberleşme mesafesine sahip modellerin tercih edilmesinde yarar vardır.

Cihazların fiyatlarını belirleyen en önemli etmenlerden birisi de ışık kaynağının türüdür. Barkod okunurken okuyucuda bulunan optik kaynaktan çıkan ışınlar kullanılır. Eğer bu ışın kaynağı LED gibi gelişmiş bir teknoloji kullanıyorsa ürünün fiyatı da artar.

Çevresel şartlardan etkilenme durumu da barkod okuyucuların fiyatları üzerinde etki sahibidir. Güneş ışığından etkilenme durumu ve çalışma sıcaklığı aralığı, ürün tercih edilirken dikkat edilmesi gereken çevresel şartlar arasında yer alır.


Barkod Okuyucu Nedir?
 

Barkod okuyucu, lazer ve LED gibi ışık kaynaklarından çıkan ışınlar vasıtasıyla, barkodlarda bulunan veriyi okuyan ve bu veriyi anlamlı hale getiren yazılıma ulaştıran teknolojik aletlere verilen isimdir.

Barkodlar, düz siyah çizgilerden ve çizgiler arasındaki beyaz boşluklardan oluşur. Üzerlerine ışın geldiğinde siyah ve beyaz bölgelerin bu ışını yansıtma oranlarının farklı olması, barkod okuyucuların çalışmasını sağlayan temel prensiptir. Işın kaynaklarına göre barkod okuyucular; LED, lazer ve kamera tabanlı okuyucular olmak üzere üçe ayrılırlar.

LED barkod okuyucu modelleri, en gelişmiş ışın sistemini kullanan modellerdir ve enerji tüketimleri diğer modellere göre daha düşüktür. Lazer okuyucular, en çok tercih edilen ve orta fiyat segmentinde olan ürünlerdir. Doğrusal lazer ışınlarını kullanan bu modeller, LED okuyuculara göre daha fazla parçaya sahiptir. Bunun bir sonucu olarak da bu modellerin kullanım ömürleri, genellikle daha kısadır. Kamera tabanlı okuyucular ise; barkodun iki boyutlu fotoğrafını çekerek bir yazılıma aktarır ve fotoğraftaki görüntü ilgili yazılım tarafından anlamlı veriye çevrilir.


Barkod Okuyucu Kullanım Alanları
 

Barkod okuyucular günümüzde birçok alanda kullanılırlar. Bu ürünlerin en yaygın kullanım alanı olarak ise süpermarketler göze çarpar. Ürün barkodu, marketin sistemine tanıtılır ve satış takibi barkod okuyucu kullanılarak yapılır. Bu sayede alışveriş önemli ölçüde hızlanır.

Konser, konferans gibi organizasyonlarda da barkod okuyucu cihazlar önemli faydalar sağlar. Bilet ve kimlik kontrolü, bu ürünler sayesinde çok daha kesin ve kısa süre içerisinde yapılabilir. Barkod okuyucuların en çok kullanıldığı yerlerden birisi de kitapçılardır. Üretim esnasında kitap üzerine basılan barkodlar, barkod okuyucusu tarafından tanınır ve böylece satış işlemleri oldukça hızlanır.

Son yıllarda tıbbi laboratuvarlarda da barkod okuyucuların kullanıldığı görülüyor. Hastalardan alınan numuneler bir kutuya konulur ve kutu üzerine hastanın kimlik bilgilerini barındıran barkod yapıştırılır. Numune analizi yapan tıbbi cihazlarda bulunan barkod okuyucu cihazlar, hangi numunenin hangi hastaya ait olduğunu belirler ve bu sayede test sonuçlarında olası bir kimlik karışıklığı engellenmiş olur. Başta kargo aktarım merkezleri olmak üzere, ürün giriş çıkışının çok yüksek olduğu hemen her iş yerinde barkod okuyucular kullanılabilir.


Perakende satış, lojistik, bilet işlemleri ve kategorilendirme gibi faaliyetler için sıklıkla tercih edilen barkod yazıcılar, hazır forma sahip etiketler üzerine gerekli bilgilerin aktarılmasını sağlar. Bir barkod yazıcı, bağlı olduğu veri kaynağına veya bilgisayar desteğine bağlı olarak, kısa sürede çok sayıda etiket basabilir. Barkod yazıcılar, sevkıyat öncesi karton etiket, UPC veya EAN formunda perakende eşyaların etiketlenmesi için de tercih edilebilir. Barkod yazıcı cihazları, farklı pazarlar için özel olarak dizayn edilir. Hızla çalışan, uzun ömürlü olan ve seri basım fonksiyonlarına sahip olan endüstriyel cihazlar, büyük depo ve üretim tesislerinde kullanılır. Masaüstü ürünler ise; perakende, ev ve ofis ortamları için en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Barkod yazıcı modelleri, ürünün teknik özellikleri ve sunduğu avantajlara göre değişiklik gösterir. Termal, lazer ya da geleneksel mürekkep baskılı yazıcılar mevcuttur.

 

Yeni nesil termal yazıcılar; pratikliği, maliyet avantajları, kullanım kolaylığı, seri ve doğru basım tekniği nedeniyle en çok tercih edilen ürünler arasında gösterilebilir. Termal tabanlı barkod yazıcılar; yüksek kaliteli etiket, etiket bilekliği, makbuz ve bilet oluşturmak için oldukça kolay ve ekonomik bir yöntem sunar. Diğer baskı teknolojilerinden farklı olarak termal tabanlı cihazlar, daha az bakım gerektirir. Baskı kalitesini en üst düzeyde tutarak, daha hızlı ve daha ekonomik çıktı almaya olanak tanır. Termal transfer tekniği ile farklı karakterde barkod ve etiket hazırlayan ürünler, hem kullanıcılara hem de müşterilere memnun edici sonuçlar vadeder. Portatif özelliğe ve ufak boyutlara sahip olan modeller, cihazın ergonomisini ve mobilitesini artırır. Lpt, seri port, hdmi ve bluetooth gibi bağlantı seçeneklerini üzerinde bulunduran ürünler, farklı cihazlar ile kolaylıkla entegre edilerek, hızlı çıktı almayı kolaylaştırır.

 

Kalın kağıt üzerine baskı avantajı sağlayan bilet yazıcılar, özel uygulama veya yazılımlar ile kolaylıkla kontrol edilebilir. Oldukça hızlı ve sessiz çalışan cihazlar, müşterilere modern hizmet sunabilmek için son derece idealdir. Özellikle konser, festival, maç, turnuva ve ulaşım biletleri gibi müşteri yoğunluğunun fazla olduğu sektörlerde vazgeçilmezdir. Bileklik bantları üzerine baskı yapabilen yazıcılar, spesifik kullanımlara ve özel etkinliklere uygun çıktılar almanızı kolaylaştırır. Mobil yazıcılar ise, belirli platformlar üzerinde kullanılan klasik termal yazıcılara büyük benzerlik gösterir. Mobil barkod yazıcı modellerinin en önemli ayrıcalığı, son derece küçük boyutlara sahip olması ve bilgisayar gibi kablolu bağlantı ünitelerine ihtiyaç duymadan çalışabilmesidir. Kablosuz olarak bluetooth ya da Wi-Fi üzerinden mobil cihazlar ile iletişim kurabilmek ve hızlı çıktı alabilmek mümkündür.

 

Barkod yazıcı fiyatları; ürünün markasına, modeline, fonksiyonlarına, basım özelliklerine ve sunduğu teknik ayrıcalıklara bağlı olarak farklılık gösterir. Ofis ve büro faaliyetlerine uygun olan ve doğrudan termal çıktı sunan barkod yazıcı cihazları, genellikle daha ucuzdur. Yüksek çıktı fonksiyonu, programlanabilir yapı, seri ve çoklu baskı gibi teknolojileri üzerinde barındıran ve endüstriyel kullanım için tasarlanan ürünler ise, daha yüksek fiyat bandına sahiptir. Bu nedenle, ihtiyacınıza ve kullanım yoğunluğunuza uygun olan bir ürün seçmek, işinizi en ekonomik ve en doğru şekilde gerçekleştirebilmeniz için son derece önemlidir. Yazıcının nerede ve ne tür işler için kullanılacağı, sabit veya taşınabilir olması, günlük ya da haftalık baskı sayısı gibi etmenleri göz önünde bulundurarak, sizin için en ideal baskı cihazını rahatlıkla seçilebilirsiniz. Kategori içinden Epson, Godex, Argox, Aclas ve Bixolon gibi dünyaca ünlü markalara ait barkod yazıcılarını detaylı olarak inceleyebilir, beklentilerinize en uygun cihazlara kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

 
 L-D Bilişim Hizmetleri Kuruluşudur © Copyright 2016 - 2021

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.