Yazarkasa Hurda İşlemi Vera Delta

YAZARKASA HURDA İŞLEMLERİ 

 

Mükellef ya da şirketlerin kullanmakta oldukları yazarkasaları hurdaya ayırmak istemeleri durumunda yetkili servislerine aşağıda ki evraklar ile başvurmaları gerekmektedir. Yetkili servislerin vermiş olduğu resmi evraklar ile mükellefler bağlı bulundukları vergi dairesine başvurarak kapanış işlemlerini tamamlayabilirler.

Hurdaya ayırma işlemlerinde yetkili servis cihazı hurdaya ayırdığı için cihaz teslim etmez ancak mali hafıza ve mali rulosunu teslim eder.Mükellefler teslim edilen mali hafıza ve ruloyu 5 sene boyunca saklamak ile yükümlüdür.

 

ŞAHIŞ FİRMALARI İÇİN

* Mükellefin kendisi ( Üzerinde TC Kimlik numarası yazan kimliği ile beraber )

* Mükellef bulunmadığı durumlarda işlemler için başka bir kişiye vekalet verebilirler.Ancak bu vekalet üzerinde “ yazarkasa açma-kapama “ işlemlerinin de yapılabilir olduğu özellikle belirtilmiş olmalıdır .

* Yazarkasa ruhsatnamesi

* Ödeme kaydedici cihazlara ait levha (ESKİ NESİL YAZARKASALAR İÇİN )

 

* TÜZEL İŞLETMELER İÇİN

 

* Şirket imza yetkilisi ( Üzerinde TC Kimlik numarası yazan kimliği ile beraber ) ( işlemler sırasında imza sirküleri talep edilecektir )

* Şirket imza yetkilisinin bulunmadığı durumlarda işlemler için başka bir kişiye vekalet verebilirler.Ancak bu vekalet üzerinde “ yazarkasa açma-kapama “ işlemlerinin de yapılabilir olduğu özellikle belirtilmiş olmalıdır .

* Yazarkasa ruhsatnamesi

* Ödeme kaydedici cihazlara ait levha (ESKİ NESİL YAZARKASALAR İÇİN )

 

RANDEVU İÇİN ARAYINIZ

İSTANBUL İÇİ HİZMET

VERMEKTEYİZ

0212 963 50 30
ARAYINIZ

 

 

Diğer Özellikler
Stok Koduhurda0001
MarkaYAZARKASA MALİ İŞLEMLER
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

 
 L-D Bilişim Hizmetleri Kuruluşudur © Copyright 2016 - 2021

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.